- Forside›
- Hi-Fi & Radio›
- Forsterkere›
- DALIPHANTOMAMP4750BK
DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP
Fordeler
- Flott hi-fi lydkvalitet med suveren kraft
- Kan problemfritt drive selv meget krevende høyttalersystemer
- Kan selvstendig drive et fullt DALI LCR + SUB system med to subwoofere
- Kan brokobles til to mono kanaler på 1500 watt
- Avansert Amp Configurator web-interface til konfigurasjon og lydinnstillinger (via web-browser på PC/Mac/smartphone/tablet)
- Forhåndsdefinerte presets til DALI PHANTOM S og M høyttalerserier
- Moderat strømforbruk og varmeutvikling i forhold til ytelse
- Ekstra effekttrinn kan kobles til via digital pre-out
- Lo-Z / Hi-Z modes (Normal, 70V, 100V)
- 12V trigger / automatisk på ved signal (kan kobles fra)
- Euroblock-terminaler for enkel tilkobling
- Rack-vinger til enkel montering i skap og racksystemer
- Innebygget lydløs viftekjøling
- Støtter Control4, Crestron, Elan, QSC, RTI, Symetrix og URC
Begrensninger
- Enkelte (mindre kraftige) alternativer har enda flere innebyggede lydkanaler
- Det finnes mer kompakte (men mindre kraftige) alternativer
- Ikke forberedt til forhåndsterminerte hi-fi-høyttalerkabler med bananer eller spader
DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP – ekstremt kraftig og velspillende 4-kanals effektforsterker til seriøse installasjonsløsninger
DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP er en avansert, ekstremt kraftig og meget fleksibel 4-kanals hi-fi-effektforsterker med DSP, som er skapt for å drive seriøse innbygnings-systemer samt tunge hjemmekinoer med separat teknisk rom. Med UMAC Klasse D-forsterkerteknologi og massive 750 watt i 4 ohm i alle fire kanaler kan denne tunge forsterkeren problemfritt få fram alle kvalitetene i markedets beste innbygningshøyttalere, for eksempel fra DALIs egne PHANTOM S og M-serier.
De 4 kanalene i AMP-4750 DSP gir deg muligheten til å drive et fullt LCR-setup samt opptil to DALI SUB S-100 subwoofere. Kanalene kan brokobles parvist til hele 1500 watt, og via det digitale pre-out kan du seriekoble flere forsterkere, evt. i kombinasjon med 2-kanals modellen AMP-2500 DSP. På denne måten kan du bygge et system med et hav av krefter i overskudd, uansett hva du utfordrer det med. 1500 watt kan høres veldig mye ut, men det er ikke en watt for mye, hvis du for eksempel vil ha en hjemmekino-opplevelse helt uten dynamiske begrensninger.
Alt i alt en råsterk effektforsterker, som du også kan bruke til et tradisjonelt hi-fi-setup i stereo, hvis du ikke kan få nok av overskudds krefter. Men du må leve med at tilkoblingene primært er laget til installasjon, og du er derfor er nødt til å bruke de kablene og kontaktene som passer til.
Suverent overskudd med Power Sharing
AMP-4750 DSP har en massiv 3000 watt strømforsyning til rådighet med Power Sharing teknologi, som automatisk sørger for at alle fire kanaler får tildelt den strømmen det er bruk for, hvis en kanal plutselig har bruk for mer enn de andre. Det gjør at du vil oppfatte den dynamiske effekten som enda høyere enn spesifikasjonene antyder.
Dynamisk overskudd (headroom) er også et must til musikkopplevelser ved realistisk lydtrykk, og her vil du nyte at AMP-4750 DSP ikke bare er et effektmonster. Den er en førsteklasses hi-fi-forsterker, som uten problemer kan konkurrere med mange tradisjonelle modeller. Den innebyggede viften er intelligent styrt og ekstremt støysvak, så den ikke forstyrrer musikkopplevelsen din, hvis du har forsterkeren stående i lytterommet ditt.
En dedikert CI-forsterker med web-kontroll
DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP er konstruert helt fra bunden av, som en ekte CI-forsterker (Custom Install). Det betyr at fleksibilitet og stabilitet har høy prioritet, og alle tilkoblinger er optimalisert til plassering i et teknisk rom.
Via den innebyggede DSP, og det smarte web-interfacet kan PHANTOM CI AMP-4750 DSP konfigureres på nesten alle tenkelige måter, og som en genial detalj kan du laste ned presets til DALIs innbygningshøyttalere med integrert backbox fra S og M-seriene samt PHANTOM IW SUB. Det gjør det mye enklere å få alle tilkoblede høyttalere til å yte deres maksimale, og samtidig være beskyttet mod overbelastning. Du kan naturligvis også definere dine egne brukerinnstillinger, så endelige lyd matcher din smak 100 prosent.
DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP fås i sort finish. Multistikk, gummiføtter og rack-vinger følger med.
Total kontroll via web-interface
Via nettverk (Ethernet eller wi-fi) og den innebyggede DSP kan du styre konfigurasjonen og alle lydinnstillinger fra en web-browser på PC eller telefon/tablet. Det gjør det mye mer fleksibelt å gjøre oppsetningen, og du kan fintune lyden i alle rom, mens du står foran høyttalerne og lytter, selv uten internettilgang. Når hele systemet og alle innstillinger er på plass, kan resultatet naturligvis lagres i en samlet konfigurasjonsfil på PC.
Web-interfacet og de lagrede høyttaler-presets gjør det mye lettere og sikrere å eksperimentere med forskjellige oppsetninger. Og kanskje enda mer viktig: Din installatør kan lage en oppsetning i nettverket ditt som gjør det mulig å få tilgang til hele systemet utefra, hvis du får bruk for hjelp til feilsøking eller noe helt annet. En toppmoderne løsning, som kan gjøre mange ting mye lettere, ikke minst i avanserte installasjoner.
Skapt for innbygning
PHANTOM CI AMP-4750 DSP har fullt konfigurerbar auto-på/av, så du uten problemer kan gjemme vekk forsterkeren, for eksempel i et skap. Du må bare sørge for at den kan kvitte seg med den varmen som viftene sender ut gjennom fronten.
Høyttalerterminalene er av Euroblock-typen, hvor man monterer kablene i et medfølgende multistikk, som deretter settes i forsterkeren. På denne måten kan hele kabel-installasjonen ferdiggjøres på forhånd, og du kan koble til eller fjerne forsterkeren på et øyeblikk. En løsning som understreker at PHANTOM CI AMP-4750 DSP er gjennomtenkt til installasjonsbruk.
Er resten av hjemmet ditt installert med integrert kontrollsystem til lys, varme, bilde og lyd, støtter AMP-4750 DSP/AMP-2500 DSP også drivere til følgende kontrollsystemer: Control4, Crestron, Elan, QSC, RTI, Symetrix og URC
Trenger du hjelp?
Tilbehør til DALI PHANTOM CI AMP-4750 DSP
- DALI PHANTOM SUB S-100 (Sort)Passiv subwoofer15 998,-
- Essentials Classic Speaker Cable 1 (1)Høyttalerkabel80,- / Meter1154.7115 anmeldelser586423362010
- Essentials CL1 SC PRO (Hvit)Høyttalerkabel90,- / Meter
- AudioQuest SLiP 14/4 DB (Hvit)Høyttalerkabel148,- / Meter244.724 anmeldelser51943312110
- Flere varianterAudioQuest Black Lab (2 meter)Subwooferkabel598,-1764.7176 anmeldelser5136429392111
- Flere varianterAudioQuest Irish Red (3 meter)Subwooferkabel1 198,-344.734 anmeldelser52744332010
Anbefalte produkter
- DALI PHANTOM S-80 (Hvit)In-wall høyttalere22 998,-
- DALI PHANTOM S-280 (Hvit)In-wall høyttalere56 998,-
- DALI PHANTOM SUB S-100 (Sort)Passiv subwoofer15 998,-
- DALI PHANTOM M-375 (Hvit)In-wall høyttalere15 998,-44.54 anmeldelser5242302010
- DALI PHANTOM M-675 (Hvit)In-wall høyttalere22 998,-
- DALI PHANTOM S-180 (Hvit)In-wall høyttalere34 998,-25.02 anmeldelser5240302010
- NyhetDALI PHANTOM M-80 A (Hvit)Takhøyttaler9 348,-
Anbefalte alternativer
- DALI PHANTOM CI AMP-2500 DSP (Sort)Effektforsterker til installasjon22 998,-
- Bowers & Wilkins CDA-2HD (Sort)Effektforsterker til installasjon29 998,-
- Bowers & Wilkins CDA-4D (Sort)Effektforsterker til installasjon22 998,-
- NAD CI 8-120 DSP (Sort)Effektforsterker til installasjon37 998,-
- NAD CI 8-150 DSP (Sort)Effektforsterker til installasjon49 998,-